Четвер, 16.08.2018, 09:16

Кабінет біологіі

Особливу роль у формуванні пізнавальної активності в процесі вивчення біології відіграє біологічний кабінет. Саме біологічний кабінет є тим місцем у навчальному закладі, куди завжди тягнуться учні, де вони можуть доторкнутися до природи, краще пізнати її, вивчити закони співіснування і взаємозв’язки людини з природою.

Кабінет оснащений не тільки відповідними меблями, навчальними посібниками, навчальним обладнанням, але і потопає у зелені.
Недарма кабінет біології є кращим серед шкіл міста.

Учні доглядають за кімнатними рослинами, яких дуже багато в кабінеті (34 різновидів та 68 вазонів). У кабінеті проводяться не лише уроки, а й позакласні заходи, індивідуальна робота, екскурсії. Окрім того, кабінет біології має достатню кількість науково-теоретичної, методичної та популярної літератури для систематичного підвищення наукової та методичної кваліфікації учителів.

Стенди , які є у кабінеті: «Класифікація живого», «Рослини та Тварини Київської області, які занесені до Червоної книги України».
Особливий інтерес до цієї інформації проявляють учні 5, 6, 7, 8 класів, тому що вони можуть ближче пізнати ті види рослин і тварин, які охороняються законом і потребують бережного відношення. "Екологічний календар” знайомить учнів із основними екологічними порадами, правилами поведінки у природі.

Дидактичний матеріал з усіх розділів біології являє собою тематичні папки, у яких міститься основна інформація з теми розділу.
В кабінеті є навчальні таблиці за розділами програми ( плакати-таблиці з ботаніки, зоології, гігієни та анатомії людини, екологічної та загальної біології ), портрети вчених - біологів. На кожну парту є мікроскоп, вологі препарати, мікропрепарати, муляжі, моделі, гербарний матеріал на кожну парту, скелети риб, земноводних, птахів, колекція палеонтологічних доказів еволюції, гірські породи та мінерали.

Валентина Павлівна основною ознакою доброго уроку вважає можливість дітей жити на уроці цікавим, насиченим життям. Вона завжди працює творчо, відшукуючи ті методи й прийоми викладання біології, які змогли б принести дітям знання, викликати бажання думати, аналізувати, а не просто механічно запам’ятовувати. Кожного року її учні займають призові місця на міських олімпіадах з біології.

Досвідчений педагогічний керівник учнівських екологічних проектів, які майже щороку є одними з найкращих у місті. Вже стало традицією проводити кожен рік місячник або декаду біології та екології разом з вчителями хімії, географії, історії, з бібліотекарем.
      Валентина Павлівна - це учитель, який спішить «до дітей, а не на урок». І в цьому секрет її неперевершеності як учителя і як людини. Кожен урок для неї – це надія на маленьке відкриття внаслідок щиросердного єднання з дітьми.

«  Серпень 2018  »