П`ятниця, 22.02.2019, 08:16
Вітаю Вас Гість | RSS

Ірпінська ЗШ №3

Гаряча лінія
Форма входу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 343
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія школи

ІСТОРІЯ ЗШ І-ІІІ ст. № 3 м. ІРПЕНЯ

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 м. Ірпеня розміщена на північній стороні м. Ірпеня по вулиці Жовтневій неподалік від комбінату "Прогрес”, в районі Гостомельського шосе.

На початку ХХ століття на території сучасної школи був пустир, навкруги якого було розміщено декілька будинків, побудованих на землі пана С. Сагатовського. У 1920 р. тут було побудовано артіль інвалідів по виготовленню криничних кругів з місцевого піску. Інтенсивний ріст міста почався після Великої Вітчизняної війни.

22 квітня 1948 року Рада Міністрів України прийняла рішення про будівництво на розвіданих неподалік Ірпеня і Києва запасах глини цегельно-черепичного заводу. Будівництво цегельного заводу підняло зріст населення. Збільшилась кількість комунальних будинків, більшість жителів отримали ділянки землі для індивідуальної забудови.

В цей же час виникла потреба розширити шкільну систему міста. Києво-Святошинський райвиконком прийняв рішення про надання земельної ділянки для побудови семирічної школи 1 червня 1954 р. Згідно з плановою документацією (№841 1955 р.) м. Києва було розпочато будівництво типової школи на 280 учнівських місць. Закінчено будівництво у 1956 році.

Своїх перших учнів школа прийняла в 1957-1958 навчальному році.

1 вересня 1957 року Ірпінська семирічна школа № 3 відкрила двері для своїх перших учнів. Школу у відповідності з мережею було укомплектовано 282 учнями, вчити молоде покоління прийшло 15 вчителів.

Першим директором школи був Слободян Федір Іванович. Він керував роботою школи з дня її відкриття в 1957 році по 1969 рік. За його керівництва було добудовано 3-й поверх школи, а також їдальню і спортивний зал, збудовано майстерні і приміщення для початкових класів.

Першими вчителями школи стали: Калайда Д.Ф. – вчитель біології, Кулаківський А.В. – вчитель біології, Шолох В.О. – вчитель української мови, Гашан О.Я. – вчитель російської мови, Загородня Д.О. – вчитель англійської мови, Самсонова М.Д. – вчитель математики, Величко Н.Х. – вчитель географії, Шаповал – вчитель фізкультури, та вчителі 1-4 класів: Бенецька Л.С., Антоненко В.С., Захарова Ю.П., Тупіцина М.П., Зайківська П.О., Левченко К.А.

1958 рік приніс нове для школи – за наказом № 616 Київського обласного відділу народної освіти від 23 серпня 1958 року Ірпінську семирічну школу № 3 ліквідовано і надалі перейменовано в Ірпінську дослідну восьмирічну школу.

З 8 вересня завучем школи працював Лук’яненко  Василь Якович. Ця людина пройшла крізь полум‘я війни, отримала чимало славетних бойових нагород, серед них медаль "За відвагу”, 2 ордени Червоної зірки, орден Вітчизняної війни, 12 ювілейних медалей. Відзначився Василь Якович і в галузі освіти – в 1966 році йому було присвоєно звання "Відмінник народної освіти”, а в 1977 році – звання старшого вчителя. В школі Василь Якович працював аж по 1982 рік.

Перший випуск школи відбувся в 1959 році і складав 22  учні.

 Із 1960 року школа отримала новий статус – вона стала Ірпінською восьмирічною трудовою політехнічною школою № 3. Поступово розширюється мережа класів, зростає кількість учнів, приходять нові вчителі. Окрім викладання загальноосвітніх предметів, в школі багато уваги приділяється виховній роботі серед молоді, працює чимало гуртків. На початок 1964-1965 навчального року в школі навчалось 675 учнів, школа мала 20 класів, навчали дітей 18 вчителів.

1967 рік. Десятиріччя існування школи. За цей час зі стін школи вийшло 386 учнів, які отримали атестати зрілості, закінчивши курс навчання в школі.

Росте й сама школа, збільшується кількість її учнів. Так, на 1969-1970 навчальний рік в школі вже навчається 922 учні та працює 34 вчителя.

З 1969 року естафету керування школою перейняв вчитель російської мови Людино Ігор Євгенович. Будучи директором 22 роки, Ігор Євгенович  випустив у життя 22 випуски учнів. Це 1374 учні. З них 35 золотих медалістів. Окрім цього, чимало учнів отримали срібні медалі та значна кількість – похвальні листи.

При керівництві Людино І.Є. здійснювався перехід на кабінетну систему навчання. В цей час було обладнано практично всі кабінети технічними засобами навчання, а також створено краєзнавчий музей (керівник – вчитель історії Передерій Олексій Миколайович), кімната бойової і трудової слави (вчитель Григор‘єва А.Д.).

Заступниками директора в цей період були Щербакова Н.П., Іванюк Л.П., Парчевський С.П., Дерев‘янко В,Д. (нині директор ЗОШ І-ІІІ ст. № 17 м. Ірпеня).

1977 рік. Школа святкувала свій 20-річний ювілей. За цей період вона мала 18 випусків учнів. В кожен випуск вкладено вчительське вміння, любов, неспокій, хвилювання, радості і сум. Зі стін школи вийшло за цей період кілька десятків золотих медалістів, які стали гордістю школи, її візитною карткою.

З роками школа розширювалась, зростала кількість учнів та ріс педагогічний колектив. Щоліта під керівництвом вчителів на базі школи створюються дитячі табори праці та відпочинку з метою оздоровлення та виховання учнів.

В 1991 році посаду директора зайняла вчитель англійської мови Чешко Тетяна Іванівна. Вона продовжує підтримувати і розвивати кращі традиції школи, започатковані і виплекані багатьма поколіннями вчителів ірпінської школи № 3.

Шкільний колектив з 1993 по 1997 роки очолювала вчитель математики Завадська Клавдія Валентинівна. Вміло керуючи роботою шкільного колективу, Клавдія Валентинівна разом з колегами випустила в широкий світ 5 випусків учнів. У 1998 р., в основному завдячуючи праці Клавдії Валентинівни, вийшла в світ збірка "В ім‘я країни, в ім‘я людини, в ім‘я дитини”, - де було зібрано сторінки розвитку Ірпінського комбінату "Прогрес” та підшефної школи № 3. 

В цей період найбільшу гордість і біль жителів мікрорайону складала нова школа на 1500 місць з басейном, теплицею, стадіоном, тенісними кортами. Школу було збудовано коштом комбінату "Прогрес”, будівельники покинули її територію, та не чути було дитячих голосів в її 44 класах. Школа стояла пуста… Місто, область, держава не мали коштів на її обладнання, а 1070 учнів тіснились в дві зміни у старій школі.

Та все ж попри всі кризи і недоречності, кошти на відкриття на обладнання нової школи було знайдено.

27 серпня 1998 року відкрито нову будову школи на 1500 місць і нині учні мають змогу навчатись в новій сучасній школі, де є всі умови для навчання. Відкривала новозбудовану школу Ситницька Віра Іванівна, яка обіймала пост директора школи з 1997 по 2000 роки.

В різні часи заступниками директорів Ірпінської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 були відомі в Ірпінському регіоні та за його межами діячі освіти: Парчевський С.П.(нині покійний), Дерев‘янко В.Д. – директор Ірпінської школи № 17, Ковалик І.Т. – директор Ірпінської ЗОШ № 4, Антоненко В.С., яка нині очолює ЗОШ І-ІІІ ст. № 12 м. Ірпеня, а Волинець Л.П. – ЗОШ І-ІІІ ст. № 8, Шумейко В.О. Довгий час на посаді заступника директора з навчально-виховної роботи працювала  Логвиненко Н.С. На жаль, декого нема з нами поряд – як от Лук‘яненко В.Я., Кисельова С.Т., та школа й учні не забуває своїх вчителів і їх праця завжди житиме в серцях їх учнів.

ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 м. Ірпеня має свої традиції, які виконуються учнями школи і передаються із покоління в покоління. Це традиція вшанування ветеранів Великої Вітчизняної війни, регулярне проведення вечорів-зустрічей з випускниками школи, двічі на рік проводяться Малі Олімпійські ігри учнів школи та день шкільного самоврядування, регулярно проводяться свята художнього та театрального мистецтва.

З грудня 2000 року школу очолив Пальніков Олег Геннадійович. Протягом десятиріччя (із 1985 по 1995 роки) Олег Геннадійович очолював ЗОШ І-ІІІ ступенів № 13, що в Гостомелі. Саме йому школа завдячує своїм нинішнім потенціалом. В період його керівництва школа випустила 38 золотих і срібних медалістів, було створено музей народознавства.

Приступивши до виконання обов‘язків директора ЗОШ    І-ІІІ ступенів № 3 м. Ірпеня, Олег Геннадійович з ентузіазмом поринув в роботу. Розпочався активний пошук, зріс і зміцнів педагогічний колектив. Пальніков О.Г. зумів уміло використати минулі надбання та організувати високоефективну роботу школи.

На даний час школа працює над багатьма питаннями. По-перше, основне питання, над якими працює педагогічний колектив школи – це творче спрямування діяльності педагогічного колективу  на створення та забезпечення змістовної основи для всебічного розвитку юної особистості з максимальним урахуванням її індивідуальних здібностей та обдарувань, активно використовуючи нові педагогічні технології, елементи експерименту та перспективного педагогічного досвіду, - у сучасних соціально-економічних умовах становлення громадянської освіти.

В школі ведеться активна краєзнавчо-пошукова робота, мета якої – створити на базі школи музей освіти Ірпеня. В цьому питанні планується проведення тісної співпраці зі школами району з метою збору інформації до музею.

Задумується школа не лише над якісним навчанням дітей в комфортних умовах, а й над їх подальшою професійною освітою. Було укладено багатосторонню угоду між комбінатом "Прогрес”, Київським міжнародним університетом цивільної авіації (КМУЦА) та ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 про вступ випускників школи до КМУЦА, причому випускні екзамени виконували одночасно функцію вступних. Діють на базі школи гімназійні групи і ліцейні класи КіСу.

З метою створення авторської школи планується співпраця педагогічного колективу школи з питань дистанційного навчання кадрів і опанування авторських програм спільно з АПН України за допомогою мережі Інтернет.

У 2000-2001 н.р. в школі навчається 1010 учнів у 33 класах. З них в 1-3 класах – 291 учень, у 5-11 класах – 719 учнів. В школі працює 58 вчителів, 1 бібліотекар, 1 медсестра, 20 чоловік обслуговуючого персоналу. Серед педагогічних працівників 14 відмінників освіти України, 1 вчитель-методист, 6 старших вчителів, 23 вчителя вищої категорії, 10 вчителів І категорії, 8 – ІІ категорії, 17 вчителів – спеціалістів.

Злагоджена робота адміністрації та педагогічного колективу школи дала свої конкретні результати. На базі школи працює 10 гуртків, 10 спортивних секцій. Матеріально-технічну базу школи складають: 1 кабінет інформатики (13 сучасних комп‘ютерів з доступом до мережі Інтернет) , 1 кабінет історії та правознавства, 2 кабінети обслуговуючої праці, 1 кабінет української мови і літератури, 4 кабінети англійської мови, 1 кабінет фізики, 1 хімії, 8 кабінетів початкових класів, 1 кабінет зарубіжної літератури, 2 спортивних зали, актовий зал, їдальня, 2 навчальних майстерні, спортивні майданчики, кімната школяра, кабінет ДПЮ, кабінет образотворчого мистецтва, читальний зал бібліотеки, хореографічний зал, кабінет ЛФК, теплиця, басейн, кімната відпочинку для учнів початкових класів, методичний кабінет. Всього в школі 44 класних приміщення.

Загалом за роки існування школи її випускники одержали 94 золотих і срібних медалей, гідно продовжили опанування науками. Серед випускників чимало вчителів, юристів, лікарів, військових та працівників міліції, економістів, підприємців, дипломатів, до речі, 10 вчителів нинішнього колективу школи – її колишні випускники.

Вже майже 45 років кожного ранку по вулиці Жовтневій стрімким потоком йдуть учні, щоб потрапити в неосяжний світ науки і знань. і кожного ранку їх зустрічає рідна школа, яка з любов‘ю та вірою веде їх у майбутнє.

Пошук
Календар
«  Лютий 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
Друзі сайту


Copyright MyCorp © 2019